Śremsong powraca po 3-letniej przerwie

sobota, 13 maja 2023, 11:52

W poniedziałek rozpocznie się 32. edycja Śremsongu. Przegląd piosenki religijnej powraca po trzech latach przerwy. Przesłuchania potrwają do czwartku i tego dnia wieczorem odbędzie się koncert laureatów. Na scenie Śremsongu zaśpiewa ponad 120 podmiotów.

Pandemia przerwała organizowany od 32 lat Przegląd Piosenki Religijnej Śremsong. Wydarzenie jednak powraca po trzech latach przerwy. Wokaliści i muzycy ponownie spotkają się w murach dawnego klubu odlewnika. Swoją obecność zadeklarowało kilkuset uczestników z całej Polski. Śremsong rozpocznie się w najbliższy poniedziałek.

Jak mówił Janusz Skotarczak, to będzie piękne spotkanie po latach. Stali uczestnicy przeglądu z entuzjazmem zareagowali na wieść o powrocie Śremsongu.

Śremsong przez wiele lat odbywał się w klubie odlewnika, który dziś został zaaranżowany na aulę katolickiego centrum edukacji i kultury. Nie wszyscy jednak pamiętają, że pierwsza edycja odbyła się murach szkoły podstawowej nr 2. O początkach festiwalu Janusz Skotarczak mówił w programie Gość LokalnejTV. Inspiracji było kilka, a wszystko rozpoczęło się od kółka gitarowego.

Nie bez znaczenia było też spotkanie twórcy Śremsongu z papieżem Janem Pawłem II podczas pielgrzymki do Polski w 1991 roku. Zresztą przegląd od lat odbyła się dla i ku czci papieża Polaka. Więcej o historii i tegorocznej edycji przeglądu piosenki katolickiej Śremsong dowiedzą się Państwo z nowego odcinka Gościa Lokalnej TV.