Kulinarne potyczki w Książu

środa, 7 czerwca 2023, 08:54

Dzień dziecka i Bitwa Kół Gospodyń Wiejskich w jednym. W niedzielne popołudnie w amfiteatrze w Książu Wielkopolskim pojawiły się prawdziwe tłumy. Dzieci chętnie brały udział nie tylko w zabawach, ale także eksperymentach chemicznych i fizycznych, a panie z różnych części powiatu śremskiego wzięły udział w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego, „Bitwa Regionów”.

Pierwszy weekend czerwca minął pod znakiem dnia dziecka w całym powiecie śremskim. Nie inaczej było w Książu Wielkopolskim, gdzie zorganizowano bogatą w różne atrakcje imprezę. Tradycyjnie w przypadku takich wydarzeń najmłodsi goście mogli między innymi skorzystać z dmuchanych zamków, a na scenie amfiteatru swój program artystyczny prezentowali podopieczni i uczniowie lokalnych szkół podstawowych i przedszkoli. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska tematyczne, gdzie można było nie tylko obejrzeć eksperymenty fizyczne i chemiczne, ale również samemu wziąć w nich aktywny udział.

Ksiąski amfiteatr tego dnia to nie tylko występy artystyczne, gry i zabawy dla dzieci czy pokazy i warsztaty naukowe. Wokół roztaczała się woń pysznych dań przygotowywanych na miejscu przez trzynaście kół gospodyń wiejskich z powiatu śremskiego. Panie brały udział w ósmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Bitwa Regionów”, którego etap regionalny odbywał się w tym samym miejscu, co dzień dziecka.

Jak mówił Jarosław Sobkowiak, który tego dnia był przewodniczącym jury konkursu kulinarnego, oceniany był nie tylko smak dań, ale także estetyka przygotowania potraw oraz stroje pań z Kół Gospodyń Wiejskich.

Ostatecznie, w konkursie kulinarnym dla Kół Gospodyń Wiejskich zwycięstwo odniosły panie z KGW w Niesłabinie. Jeszcze przed ogłoszeniem wyników zapytaliśmy członkinie koła z Niesłabina co dobrego przygotowały.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Niesłabina będą wkrótce reprezentowały nasz powiat w etapie wojewódzkim konkursu.