Plaża w Jarosławkach przejdzie metamorfozę

sobota, 27 maja 2023, 16:37

Tereny rekreacyjnie zmienią się w Riwierę Jarosławską. Do połowy czerwca nad jeziorem pojawią się między innymi nowe altany, leżaki i trzcinowe parasole. Inwestycja w plażową infrastrukturę będzie mogła dojść do skutku dzięki grantowi zdobytemu z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Już w połowie czerwca mała plaża na terenach rekreacyjnych w Jarosławkach zmieni się nie do poznania. Centrum Kultury w Książu Wielkopolskim zdobyło grant z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, dzięki któremu wypoczynek nad jeziorem stanie się jeszcze przyjemniejszy. Jakich nowości można się spodziewać?

Najprawdopodobniej jeszcze zanim rozpocznie się tegoroczny sezon wakacyjny, na terenach rekreacyjnych pojawi się też nowy punkt gastronomiczny oferujący wczasowiczom gofry, lody, czy inne słodkości. Warto wspomnieć, że korzystanie z nowych leżaków czy parasoli będzie całkowicie bezpłatne.

Na powstanie Riwiery Jarosławskiej Urząd Marszałkowski w Poznaniu przekazał 130 tys. zł. Ze wkładem własnym gminy Książ Wielkopolski, całość projektu będzie wynosiła łącznie 220 tys. zł.