Posadziliście kwiaty i warzywa? Zabezpieczcie je na najbliższą noc!

wtorek, 21 kwietnia 2026, 13:08

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące wystąpienia przymrozków na obszarze całego kraju. W regionie temperatur spadnie nawet do -6 st. C.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wydał ostrzeżenie meteo na najbliższą noc i poranek. Synoptycy prognozują spadek temperatury powietrza w godzinach nocnych i wczesnoporannych. Temperatura minimalna wyniesie od -2°C do -1°C, lokalnie może spaść nawet do -4°C. Przy gruncie przewidywane są jeszcze niższe wartości – od -6°C do -2°C.

Alert obowiązuje dziś od godziny 23:00 do środy do godziny 7:00.

Rękę na pulsie muszą trzymać rolnicy, ogrodnicy i działkowcy. Przymrozki mogą powodować uszkodzenia wczesnych upraw rolniczych i ogrodniczych oraz straty w roślinności wrażliwej na niskie temperatury.