Bezpiecznie na dwóch kółkach

wtorek, 16 kwietnia 2024, 12:24

Od piętnastu lat utrwalają wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W siedzibie Klubu Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie odbyła się kolejna odsłona akcji Rowerem Bezpiecznie. W wydarzeniu kierowanym dla uczniów śremskich szkół podstawowych wzięło udział kilkuset uczniów.

Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie już od piętnastu lat organizuje akcję Rowerem Bezpiecznie. W edukacyjnym wydarzeniu co roku bierze udział kilkuset uczniów ze śremskich szkół podstawowych i szkoły podstawowej w Zbrudzewie.

Współorganizatorami przedsięwzięcia jest między innymi Rada Programowa Bezpieczne Miasto, Komenda Powiatowa Policji w Śremie i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu. Celem wydarzenia jest aby w przyjemny i łatwy dla dzieci sposób przekazać im najważniejsze informacje o bezpiecznym poruszaniu się w ruchu drogowym.

Dzieci podczas akcji dowiedziały się także o najważniejszych szlakach turystycznych w powiecie oraz gorąco zachęcano je do wzięcia udział w plastycznym konkursie na futurystyczny rower. Młodzi śremianie nie mogli doczekać się również wizyty Pyrka – maskotki wielkopolskiej policji.