Prace na Zamenhofa postępują. Co z dowozem dzieci do pobliskiej szkoły?

piątek, 25 sierpnia 2023, 08:24

Od trzech tygodni drogowcy działają na ulicy Zamenhofa w Śremie. Trwa przebudowa drogi powiatowej od Wojska Polskiego do Powstańców Wielkopolskich. To gruntowna modernizacja połączona z wymianą kolektora deszczowego, sieci wodociągowo-kanalizacyjnej i likwidacją przejazdu kolejowego. Powstanie sygnalizacja świetlna i trzypasmowe skrzyżowanie przy dworcu autobusowym.

Wraz z początkiem sierpnia zamknięta dla ruchu została 1/3 długości ulicy Zamenhofa w Śremie. Na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg prowadzona jest tam gruntowna modernizacja trasy. Póki co drogowcy wykonują nowe chodniki i ścieżki rowerowe, a Śremskie Wodociągi modernizują należącą do spółki infrastrukturę wodociągowo-kanalizacyjną.

Umowny termin to koniec października. Jednak dwa miesiące wcześniej rozpocznie się rok szkolny, a w pobliżu ulicy Zamenhofa znajduje się Szkoła Podstawowa. Rodzice uczniów obawiają się, że przez remont pojawią się problemy z dowozami.

Po zakończeniu modernizacji kierowcy nie będą musieli mierzyć się z nierównym przejazdem kolejowym, który zostanie rozebrany. W sąsiedztwie ulicy Kochanowskiego stanie sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych, z kolei skrzyżowanie z ulicą Powstańców Wielkopolskich zostanie rozbudowane do trzech pasów ruchu, co powinno odkorkować tę część miasta.

Prace mają potrwać do końca października, ale według zapewnień Powiatowego Zarządu Dróg, wykonawca ma zrobić wszystko co w jego mocy, aby remont zakończyć przed terminem. Wartość kontraktu na przebudowę ulicy Zamenhofa to niemal 2 mln 900 tysięcy złotych. Powiat Śremski stara się o pozyskanie zwrotu części poniesiony kosztów.