Biegowe święto w Dolsku

sobota, 3 czerwca 2023, 12:50

W Dolsku odbyła się 27. edycja Biegu o Memoriał Michała Stryczyńskiego. Od ponad ćwierć wieku mieszkańcy gminy biegając starają się pielęgnować pamięć o zmarłym nauczycielu. W tym roku odbyło się pięć biegów dla dzieci i młodzieży oraz bieg główny na dystansie niespełna 2,5 kilometra.

Już 27 lat w Dolsku odbywa się biegowy Memoriał Michała Stryczyńskiego. Pierwsze sportowe wydarzenie ku pamięci lubianego i cenionego pedagoga odbyło w maju 1995 roku z inicjatywy Dariusza Grzegorczyka i Wojciecha Dudzińskiego. Nie inaczej było w tym roku. 27 maja na boisku sportowym w Dolsku zgromadziło się kilkuset zawodników. Dzieci biegały na dystansie 90, 250, 350, 600 i 800 metrów. Biegali przedszkolacy oraz dzieci i młodzież do 15 roku życia.

W najmłodszej kategorii najszybsi byli Zuzanna Dudziak z Książa oraz śremianin Ksawery Skrzypczak. Wśród pierwszo- i drugoklasistów najlepsza była Antonina Rzepka ze Śremu i Adam Wilczyk z Dolska. Kategorię trzecich i czwartych klas zdominowali Zuzanna Fabisiak ze Śremu oraz Michał Kaźmierczak z Poznania. W kolejnych dwóch rocznikach dystans najszybciej przebiegli Lidia Pawłowska i Nikodem Pietratzki z Koszkowa. Wśród najstarszych uczniów szkół podstawowych najszybsi okazali się śremianie – Gabriela Jaskulska i Sebastian Woźny.

Trasy zostały wytyczone na terenie gminnego stadionu oraz sąsiadującej z nim plaży miejskiej. Jedynie bieg główny odbywał się na ulicach Dolska. Była to jedna z najmniej obsadzonych kategorii, bowiem wystartowało w niej zaledwie 20 osób. 2400 metrów najszybciej przebiegli w Julita Kaźmierczak z Lubiatówka oraz Mateusz Skalski z Włościejewic.