Żeglarze z regionu rywalizowali w Śremie

poniedziałek, 22 maja 2023, 16:28

Około pięćdziesięciu żeglarzy z kilku wielkopolskich klubów wystartowało w regatach, które w weekend były rozgrywane na Jeziorze Grzymisławskim. Gospodarze nie byli zbyt gościnni i zdobyli wszystkie miejsca na podium. Zawody były częścią międzyklubowego Grand Prix.

W sobotnie przedpołudnie na wodach Jeziora Grzymisławskiego rywalizowali żeglarze z kilku wielkopolskich miejscowości. Zwykle regaty organizowane przez Klub Żeglarski „Odlewnik” odbywają się w zamkniętym gronie, ale po raz pierwszy zdecydowano o organizacji większej imprezy.

Do Śremu zjechali się miłośnicy żeglarstwa z Kościana, Boszkowa, Wolsztyna i Mosiny. Oczywiście nie zabrakło kilku zespołów reprezentujących gospodarzy. W sumie w regatach wzięło udział około pięćdziesięciu osób i wielu kibiców. Żeglarze rywalizowali w klasie omega.

W sumie rozegrano 8 biegów – 3 eliminacyjne, 2 półfinałowe i 3 finałowe. Gospodarze nie byli zbyt gościnni, ponieważ zajęli wszystkie miejsca na podium. Zwycięzcą został Maciej Kardasz wraz z załogą, którą tworzyli Jacek Szklanny i Waldemar Węcka. Drugie miejsce zdobyła załoga Tomasza Grzegorczyka, a trzecie Marka Kardasza. Zawody udało się rozegrać w całości, choć od rana podmuchy wiatru były bardzo słabe.

Śremianie za 2 tygodnie udadzą się do Mosiny, gdzie wezmą udział w regatach na Jeziorze Dymaczewskim.