Pijany recydywista zatrzymany na obwodnicy

poniedziałek, 20 marca 2023, 11:31

W sobotę śremscy policjanci interweniowali w sprawie porzuconego pojazdu na obwodnicy Śremu. Na miejscu okazało się, że w aucie siedzi kompletnie pijany mężczyzna.
Mieszkaniec sąsiedniego powiatu miał w organizmie kilka promili.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, po godzinie 16:00. Właśnie wtedy dyżurny śremskiej policji otrzymał zgłoszenie o porzuconym pojeździe na ruchliwej trasie 434, w ciągu obwodnicy Śremu. Zgłaszający myślał, że auto brało udział w zdarzeniu drogowym.

Finalnie okazało się, że volvo V70 wcale nie było porzucone. W środku, na miejscu pasażera, siedział nietrzeźwy mężczyzna. Mieszkaniec sąsiedniego powiatu miał dwa promile alkoholu w organizmie i orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Początkowo twierdził, że to nie on siedział za kierownicą szwedzkiego auta. Finalnie przyznał się jednak do prowadzenia pojazdu po alkoholu. To nie pierwszy jego „występ” na podwójnym gazie.

33-latek z powiatu średzkiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzut. Teraz czeka go kolejna sprawa w sądzie.