[TYLKO U NAS] Do końca marca wybrany zostanie operator komunikacji miejskiej

wtorek, 14 marca 2023, 09:12

Do końca marca Gmina Śrem podpisze umowę na prowadzenie komunikacji miejskiej. Tak zapewnia włodarz miasta. Konieczne jest jednak wprowadzenie poprawek do budżetu. Nowy operator będzie jeździł za 9,38 złotych brutto za kilometr. Do zadania tylko w tym roku dopłacić trzeba 360 tysięcy złotych.

W piątek śremski ratusz otworzył oferty, a właściwie ofertę, która wpłynęła w 4 zamówieniu publicznym na prowadzenie gminnych przewozów pasażerskich. Podobnie jak w poprzednich dwóch przetargach, i tym razem wpłynęła tylko jedna oferta. Zaskoczenie jest, bowiem wydawało się, że obecny przewoźnik będzie miał przynajmniej jednego konkurenta. Kilka dni temu w dokumentacji przetargowej pojawiły się pytania przesyłane przez potencjalnych oferentów. Totem zaproponował stawkę o blisko 2 złote niższą niż jeszcze w styczniu – 9 złotych i 38 groszy. Na tę samą kwotę opiewała oferta śremskiego przedsiębiorstwa w drugim przetargu.

Według szacunków oferta mieszcząca się w limicie zapisanym w budżecie gminy powinna wynosić około 8 złotych. Ratusz zdecydował się dołożyć brakują kwotę i rozstrzygnąć przetarg. W tym roku będzie to 360 tysięcy złotych. Umowa z Totemem zostanie podpisana do końca miesiąca i nowy-stary operator mógłby rozpocząć świadczyć usługę wraz z początkiem kwietnia. Do tego czasu obowiązuje właśnie umowa z wolnej ręki gwarantująca ciągłość świadczenia usługi.