Przedświąteczna gorączka na drogach. Od czwartku doszło do wielu kolizji

czwartek, 22 grudnia 2022, 14:10

Tylko w środę w regionie śremskim policjanci odnotowali 5 kolizji. Wygląda na to, że przedświąteczna gorączka daje się we znaki także kierowcom. Wieczorem doszło do zderzenia osobówki i ciężarówki na obwodnicy Śremu. Nie lepiej mają się statystyki za czwartek. Dwukrotnie do zderzenia pojazdów wyjeżdżała Państwowa Straż Pożarna.

Przedświąteczna gorączka udziela się też kierowcom. W czwartek na terenie powiatu śremskiego doszło do pięciu kolizji. Jedną z nich było potrącenie pieszej na skrzyżowaniu ulicy Kilińskiego z Chłapowskiego o czym pisaliśmy już tutaj. Kilka godzin wcześniej na obwodnicy Śremu doszło do innego groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

Około godz. 19.45 w rejonie miejscowości Kawcze kierujący VW Golfem, 73-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, nie zachował należytej ostrożności, przekroczył oś jezdni i doprowadził do bocznego zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym marki Man wraz z naczepą, którym kierował 63-letni obywatel Ukrainy. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1100 złotych.

podinsp. Ewa Kasińska

Dziś przed południem, roztargnienie kierowców było przyczyną kolejnych dwóch kolizji w Śremie – przy ulicy Zamenhofa i Długiej. W tej drugiej lokalizacji (obok targowiska miejskiego) mieszkanka powiatu kościańskiego nieprawidłowo zabezpieczyła samochód BMW na parkingu i auto stoczyło się na przeciwległe pobocze. Z kolei około 14:00 dwie osobówki zderzyły się na ulicy Gostyńskiej, tuż obok zjazdu do JumpSpace. Później do innych zdarzeń dochodziło na DW432 w kierunku Zaniemyśla, a także na ulicy Piłsudskiego.

– Drodzy kierowcy prosimy o rozwagę i ostrożność. Przy tej ilości pojazdów na drogach, tak łatwo o wypadek, a wszyscy chcemy cali i zdrowi zasiąść do wigilijnego stołu – apeluje podinsp. Ewa Kasińska