Zmarł policjant z kierownictwa śremskiej komendy

wtorek, 22 listopada 2022, 09:33

Nie żyje Maciej Dąbek, ostatnio pełniący funkcję kierownika Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji śremskiej komendy. Policjant zmarł nagle w niedzielę.

W niedzielę zmarł st. asp. Maciej Dąbek. To funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Śremie z ponad 20-letnim stażem. W ostatnich latach pełnił funkcję kierownika Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji śremskiej komendy. Miał 46 lat.

Do Policji wstąpił w 1999 roku i przez wiele lat związany był z Policją Sądową i Wydziałem Konwojowym. Najpierw, służył w Poznaniu, a w 2008 roku jako doświadczony policjant „konwojówki” rozpoczął służbę w Śremie, w ogniwie zamiejscowym Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, gdzie, wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności, zastępował też kierownika. W 2016 roku przeniósł się do śremskiej „patrolówki”. Tu z charakterystycznym dla siebie zaangażowaniem interweniował na pierwszej linii i dbał o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu śremskiego. Uczył też nowych policjantów, wstępujących do służby. W 2021 roku, aby wykorzystać jego wiedzę, doświadczenie i docenić poświęcenie, został powołany na stanowisko Kierownika Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego.

Prywatnie nasz Kolega bardzo lubił piłkę nożną. Najpierw współpracował z Wartą Śrem, a później z Zawiszą Dolsk i był zagorzałym kibicem.

Śremska Policja straciła bardzo dobrego policjanta z dużym doświadczeniem zawodowym, serdecznego i życzliwego kolegę, na którego zawsze można było liczyć.

Tak zmarłego kolegę wspominają śremscy policjanci