Młodzież rywalizowała w biegach i pływaniu

sobota, 3 czerwca 2023, 16:51

Lekkoatleci zawładnęli w środę stadionem miejskim w Śremie. Tego dnia na bieżni odbył się I Festiwal Sztafet. Z kolei w piątek Śremski Sport zorganizował zawody pływackie dla uczniów klas czwartych.

Lekkoatleci zawładnęli w środę stadionem miejskim w Śremie. Tego dnia na bieżni odbył się I Festiwal Sztafet. Jego organizatorem była gminna spółka Śremski Sport. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie śremskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Rywalizacja odbywała się w kategoriach dziewcząt i chłopców na dystansach 4×100, 4×400 oraz w sztafecie szwedzkiej. Czym jest owa forma sztafety? Pierwszy zawodnik rozpoczyna od przebiegnięcia 100 metrów, a każdy kolejny ma do pobiegnięcia o 100 metrów więcej niż poprzednik. W zawodach wzięło udział około 100 osób. Wśród uczniów szkół podstawowych w sztafecie 4×100 metrów najlepsze były reprezentacje Zespołu Szkół Katolickich i szkoły z Bodzyniewa. Dystans 4×400 okazał się sprzyjający dla uczniów śremskiej szóstki oraz Zespołu Szkół Katolickich. W sztafecie szwedzkiej triumfowali uczniowie z Nochowa i szkoły katolickiej. W kategorii szkół średnich na najkrótszym dystansie najlepiej poradzili sobie reprezentanci Ekonomika i szkoły rolniczej w Grzybnie. 4×400 najszybciej pokonali uczniowie ogólniaka, zaś w sztafecie szwedzkiej bezkonkurencyjni byli ekonomiści.

Z kolei 2 czerwca w pływalni Śremskiego Sportu odbyły się Mistrzostwa Śremu w pływaniu klas czwartych szkół podstawowych. W imprezie wzięło udział ponad 100 dzieci. Pływacy zaprezentowali się w dwóch stylach – grzbietowym i dowolnym – na dystansie 25 metrów. Klasyfikacji była prowadzono osobno dla dziewcząt i chłopców. W stylu grzbietowym złote medale zdobyli Wiktoria Klak i Tymon Nowacki, z kolei w pływaniu dowolną techniką zwyciężyli Zofia Drozd i Mikoił Prosvietov.