Nowy quest przyrodniczy. Premiera w przyszłą niedzielę
Region śremski questami stoi! Lada chwila światło dzienne ujrzy 4 terenowa zagadka z serii „#Zielonomi w Śremie”, a kolejne dwie zostaną zaprezentowane do końca roku. Quest „Nad Wartą” dotyczący zielonej przestrzeni wokół lewego brzegu rzeki i parku Muzeum Śremskiego będzie miał swoją premierę 25 sierpnia.
Fascynaci rozwiązywania zagadek w terenie tylko na to czekają! Za kilkanaście dni światło dzienne ujrzy najnowszy quest przyrodniczy autorstwa Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego. Mowa o czwartym wydawnictwie z serii „Zielonomi w Śremie”.
W tym roku udało nam się pozyskać kolejną dotację z Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a więc w planach są kolejne trzy wydawnictwa. Pierwszy, no właśnie dzisiaj prezentujemy, Zielonomi nad Wartą w Śremie. Jest to quest zaczynający się przy budynku Muzeum Śremskiego. Opowiada on o historii muzeum i można powiedzieć troszeczkę też rodziny Mierzejewskich, która tam mieszkała na początku XX wieku. I też o ogrodzie, bo tutaj mówimy o questach przyrodniczych, więc skupiliśmy się na tej kwestii bardziej przyrodniczej niż kulturowej. Pokazujemy historię ogrodu, który posiadała rodzina Mierzejewskich. Także historię powstania i całe bogactwo przyrodnicze rzeki Warty, oczywiście w tej części lewobrzeżnego Śremu.
– mówi Monika Bulińska z Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego
Premiera zagadki zaplanowana została na 25 sierpnia w Muzeum Śremskim. Od 13 pierwsi miłośnicy tego rodzaju zabawy będą mogli rozwiązać quest i jako jedni z pierwszych odnaleźć skarb. Pracownicy międzygminnego stowarzyszenia będą czekali na chętnych przez dwie godziny. Wkrótce quest będzie dostępny w internecie oraz na platformie questy.org.pl. To nie koniec dobrych wiadomości do fanów tego rodzaju rozrywek.
To jest quest o Jeziorze Grzymysławskim i częściowo Jeziorany zahaczymy. Czyli osiedle Jeziorany, tam będzie początek trasy. I trzeci quest to quest, który zacznie się tutaj w miejscowości Psarskie, ale będziemy trasę prowadzić częściowo zalewem śremskim, czyli też chętnie uczęszczaną zieloną przestrzenią na pograniczu Śremu i wsi Psarskie.
– dodaje Bulińska
Więcej o nowym queście oraz innych wydanych przez Unię Gospodarczą Regionu Śremskiego można usłyszeć w najnowszym odcinku Gościa LokalnejTV.