Kulturalny Weekend za nami

środa, 26 czerwca 2024, 10:36

O tej imprezie z pewnością szeroko dyskutowano, szczególnie w mediach społecznościowych, ale chyba nie tak, jakby życzyli sobie tego sami organizatorzy. Podczas weekendowego cyklu wydarzeń były spektakle dla dzieci, koncerty lokalnych artystów, występ kabaretu, a niedzielnym punktem kulminacyjnym występ znanego z zespołu TSA Marka Piekarczyka

O Kulturalnym Weekendzie dużo mówiono zanim jeszcze tak a dobrą sprawę pojawił się program imprezy. Wielu mieszkańców Śremu liczyło na Dni Śremu z prawdziwego zdarzenia i nie kryli swojego rozczarowania gdy ogłoszono, że zamiast tego odbędzie się cykl mniejszych wydarzeń w ogrodzie Śremskiego Ośrodka Kultury. Atmosfery wokół Kulturalnego Weekendu z pewnością nie uspokoiła wypowiedź burmistrza Śremu, Grzegorza Wiśniewskiego, który na łamach lokalnej prasy poinformował mieszkańców, że wydał pisemne polecenie szefowej ŚOK, aby koncerty zorganizować w amfiteatrze na plaży miejskiej. Dyrektor instytucji kultury, Anna Szmyt Baranowska, miała wtedy odmówić wykonania instrukcji. Tego samego dnia na platformie Youtube ukazał się wywiad z szefową Śremskiego Ośrodka Kultury, która tłumaczyła taką właśnie decyzję brakiem odpowiednich środków i niemożnością zapewnienia mieszkańcom dostatecznych warunków bezpieczeństwa, gdyby impreza miała odbyć się nad jeziorem Grzymisławskim. Koniec końców Kulturalny Weekend odbył się w ogrodzie ŚOKu.

Wedle zapewnień Anny Szmyt Baranowskiej, opublikowanych na jednym z lokalnych portali, w weekend przez ogrody ŚOK przewinęło się ponad dziewięćset osób.