Wielki sukces uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie

sobota, 22 czerwca 2024, 02:00

Trzech młodych chłopaków zajęło piąte miejsce w ogólnopolskim etapie dwudziestego szóstego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Podopieczni Macieja Walewskiego błyskawicznie przeszli etap powiatowy, a na eliminacjach wojewódzkich zwyciężyli nad dotychczas niepokonaną drużyną z Golęcina.

W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Śremie symbolicznie nagrodzono i podziękowano trzem uczniom Zespołu Szkół Politechnicznych. Chłopacy wykazali się nie lada umiejętnościami i wiedzą zdobywając piąte miejsce w etapie ogólnopolskim dwudziestego szóstego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Z łatwością przebrnęli w kwietniu przez etap powiatowy, najlepsi okazali się także w maju, kiedy w Pile zorganizowano finał wojewódzki. Tam Śremianie pokonali dotychczas niezwyciężoną drużynę z Golęcina.

Dla Cezarego Jurgi, Mikołaja Krawczyka i Jana Pazgrata najtrudniej podczas finału ogólnopolskiego było wykazać się praktyczną wiedzą z udzielania pierwszej pomocy. W trakcie wykonywania tego zadania, każdej drużynie celowo przeszkadzano, aby zmusić uczestników turnieju do większego skupienia się.

Opiekunem chłopaków był Maciej Walewski, nauczyciel z Zespołu Szkół Politechnicznych, który z pewnością będzie ich przygotowywał także do kolejnej edycji Turnieju. 

Dumy z uczniów nie kryła Wisława Frydryszak, dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych. Chłopacy bowiem do turnieju przygotowywali się po godzinach lekcyjnych, w ramach swojego wolnego czasu.