Pysząca. Marzyli o niej od kilkudziesięciu lat

środa, 5 czerwca 2024, 12:02

Po ponad roku od rozpoczęcia prac budowlanych, sala sportowa przy Szkole Podstawowej w Pyszącej już służy dzieciom. Obiekt składa się z boiska o powierzchni przeszło 400m2, małej sali do ćwiczeń oraz pełnego zaplecza sanitarno-szatniowego. Inwestycja kosztowała ponad 4 mln złotych i była dofinansowana z funduszy Polskiego Ładu.

Przed długim weekendem w Pyszącej oficjalnie została oddana do użytku nowa hala sportowa. Obiekt o powierzchni ponad 600 metrów kwadratowych powstał obok gmachu tamtejszej szkoły podstawowej i został z nim połączony. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele kuratorium, zastępca burmistrza Śremu Sławomir Ratajczak, były burmistrz Adam Lewandowski oraz radni i mieszkańcy Pyszącej. Dla społeczności szkolnej, ale też sołeckiej było to ważne wydarzenie. Na halę czekano bowiem od wielu lat.

Do tej pory uczniowie szkoły w Pyszącej mieli do dyspozycji tę salę o powierzchni około 100 m2 oraz skromne zaplecze sportowe i szatniowe. Organizacja zajęć wychowania fizycznego była trudna.

W nowej części szkoły znajduje się hala o powierzchni ponad 400 m2, mała salka do ćwiczeń, dwie szatnie z zapleczem sanitarnym, toaleta dla osób z niepełnosprawnościami oraz magazyn na sprzęt sportowy. W dotychczasowej sali dyrektor szkoły planuje zorganizować nowy oddział przedszkolny, który po planowanym remoncie ma rozpocząć pracę 1 września.