Rusza Budżet Obywatelski

poniedziałek, 3 czerwca 2024, 13:34

Za kilkanaście dni rozpocznie się pierwszy etap Budżetu Obywatelskiego Śremu 2025. Kolejny raz to śremianie będą mogli zdecydować na co wydać okrągły milion z kasy gminy. Aby mogło to nastąpić, najpierw obywatele muszą złożyć własne projekty. Będą na to mieli cały czerwiec.

Tradycyjnie już czerwiec jest miesiącem, w którym śremski ratusza czeka na pomysły mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego Śremu. Właśnie ruszyła jego dziewiąta edycja. Do tej pory dzięki inicjatywie śremian, udało się zrealizować niemal 30 projektów o wartości przeszło 6 mln złotych.

Śremianie wybiorą więc przynajmniej 6 projektów o łącznej wartości miliona złotych. Właśnie taką kwotę ratusz przeznacza na realizację oddolnych inicjatyw. Projekty mogą dotyczyć wielu sfer, m.in. sportu, rekreacji, edukacji, zdrowia, kultury czy komunikacji. Mogą to być działania inwestycyjne, a nawet zajęcia pozalekcyjne, festyny czy koncerty. Ważne, aby swoją inicjatywę zgłosić do końca czerwca na dedykowanej platformie internetowej.

Na stronie budżetu obywatelskiego można znaleźć szczegółowy przewodnik oraz cennik miejski, a więc koszty wybranych usług i elementów miejskiej architektury.