Rower przyszłości. Zwycięzcy wyłonieni

sobota, 25 maja 2024, 12:48

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 zgarnęły wszystkie miejsca na podium. W Klubie Relax Spółdzielni Mieszkaniowej odbyło podsumowanie konkursu na futurystyczny rower. Przedsięwzięcie miało wymiar przede wszystkim edukacyjny, aby młodzi uczestnicy ruchu drogowego wiedzieli jak prawidłowo poruszać się jednośladem.

To już piętnasta edycja konkursu na projekt futurystycznego roweru organizowanego przez Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej i Komendę Powiatową Policji w Śremie. Pomysłodawcą całej akcji był Wojciech Majchrzak.

Do konkursu zgłoszono pięćdziesiąt cztery prace wykonane przez uczniów sześciu lokalnych szkół podstawowych. Najlepsze prace docenione przez jury stworzyły dzieci z „szóstki”. Jak wspominała Ewa Kasińska, dużą rolę w zachęcaniu dzieci do udziału w konkursie mają poszczególni nauczyciele.

Pierwsze miejsce w konkursie na projekt futurystycznego roweru zajęła Maria Michalewicz. Drugie miejsce przypadło Szymonowi Nieborakowi, a trzecie ex aequo Miłoszowi Latosińskiemu i Antoninie Rzepce. Wszyscy wymienieni są uczniami Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie.