UKS Śrem awans ma w kieszeni

środa, 29 maja 2024, 13:27

Po trzech latach w „okręgówce”, jesienią UKS Śrem zagra w V lidze. Zieloni zapewnili sobie awans na 5 kolejek przed końcem sezonu i to pomimo porażki. 15 punktowa przewaga i przegrany mecz wicelidera wystarczyły. Do tej pory seniorzy UKS Śrem przegrali tylko raz.

Seniorzy UKS Śrem awans do V ligi mają już w kieszeni. Po trzech latach gry w klasie okręgowej, zieloni wywalczyli przeprowadzkę do wyższej klasy rozgrywek. I to 5 kolejek przed końcem sezonu i pomimo przegranej. Tydzień temu zespół Mateusza Świergiela niespodziewanie przegrał z Heliosem Czempiń. Porażki doznał też wicelider tabeli, a więc przewaga śremian wynosiła 15 punktów. Do meczu w Czempiniu, seniorzy UKS nie odnotowali w tym sezonie porażki.

Po przegranej w Czempiniu, seniorzy zrehabilitowali się przed własną publicznością pokonując Stellę Luboń 6:2 i zwiększając przewagę nad kolejnym zespołem w tabeli do 17 punktów.

Do końca sezonu pozostały cztery mecze. W ostatnim, rozgrywanym na boisku w Śremie, Zieloni podejmą Pogoń Książ Wielkopolski.