Zderzenie dwóch ciężarówek. Jeden z kierowców był zakleszczony w pojeździe

wtorek, 28 maja 2024, 14:31

Dwie osoby zostały ranne w zderzeniu ciężarówek na drodze wojewódzkiej 434 w Kotowie pod Dolskiem. Pojazdy zderzyły się na łuku drogi, a w wyniku kraksy jeden z nich zjechał do głębokiego rowu. W miejscu wypadku prowadzone były prace drogowe, a do samego zdarzenia doszło podczas silnej ulewy.

Do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych w Kotowie doszło kilkanaście minut przed godziną 13, w trakcie silnej ulewy. Wypadek miał miejsce na łuku drogi pomiędzy Masłowem, a Dolskiem, tuż obok stacji kontroli pojazdów. W tym miejscu prowadzone były prace drogowe przy umacnianiu pobocza.

Na miejsce zadysponowano 8 zastępów PSP i OSP, dwa patrole policji oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego. Jeden z poszkodowanych kierowców opuścił pojazd o własnych siłach, drugi został zakleszczony. Ratownicy potrzebowali kilkudziesięciu minut, aby uwolnić mężczyznę. Obaj kierowcy byli przytomni, zostali przewiezieni do szpitala. Przyczyny i okoliczności kraksy wyjaśniają policjanci drogówki i wydziału kryminalnego śremskiej komendy.

Droga 434 jest zablokowana w obu kierunkach i tak pozostanie przez kilka godzin. Policjanci kierują na objazdy – od strony Dolska przez Kotowo i Lubiatowo, zaś od strony Śremu przez Masłowo, Nowieczek i Trąbinek.