Śremianie świętowali dwudziestolecie członkostwa w Unii

środa, 15 maja 2024, 11:19

Śrem bardzo się rozwinął dzięki członkostwu w Unii Europejskiej i ten rozwój powinien trwać dalej. Takie zdanie w kuluarach padało wielokrotnie podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich zorganizowanych w Muzeum Śremskim. Z tej okazji dyrektor Mariusz Kondziela dokonał symbolicznego odsłonięcia tablicy upamiętniającej dziesięcioletni okres modernizacji Muzeum, także dzięki pieniądzom z Unii.

Polska jest członkiem Unii Europejskiej już dwadzieścia lat. W Śremie uczczono ten jubileusz zapraszając na Dni Otwarte Funduszy Europejskich zorganizowane w Muzeum Śremskim. Placówka, także dzięki pieniądzom unijnym mogła zmodernizować swoje wnętrza, a także wybudować nową salę wystawienniczą i widowiskową. Z tej okazji odsłonięto nawet okolicznościową tablicę.

Po krótkim przemówieniu dyrektora Kondzieli, zaproszono wszystkich zebranych do sali widowiskowej na koncert kwartetu smyczkowego Artu’s Kwartet. Występ rozpoczęła oczywiście Oda do Radości.

Gościem specjalnym Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Muzeum Śremskim, była wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Joanna Scheuring-Wielgus.