Wielkanocna gra w terenie

środa, 10 kwietnia 2024, 10:11

Prawie stu uczestników wzięło udział w grze terenowej z jajem. Wielkanocne wydarzenie było wspólną inicjatywą Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego i Śremskiego Ośrodka Kultury. Wspólna zabawa ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne nie mogła odbyć się w marcu, więc przesunięto ją na pierwszy weekend kwietnia.

W sobotnie popołudnie w parku Powstańców Wielkopolskich pojawiło się prawie stu uczestników wielkanocnej gry terenowej z jajem. Wydarzenie miało odbyć się przed świętami, jednak ze względu na nieprzysysające warunki atmosferyczne przeniesiono je na pierwszy weekend kwietnia. O ile końcówka marca była raczej deszczowa, to początek nowego miesiąca przywitał śremian piękną, wręcz letnią pogodą. Organizatorem gry z jajem była Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego przy wsparciu Śremskiego Ośrodka Kultury.

W ramach gry trzeba było poruszać się po określonej trasie, która jednak nie była zaznaczona w terenie. Po drodze uczestnicy musieli sprawdzić swoich sił w różnych zadaniach: między innymi ułożyć wielkanocne puzzle, przenieść jajko na łyżce czy wziąć udział w quizie. Łącznie w wielkanocnej grze z jajem uformowało się dwadzieścia jeden drużyn.