Wiktor Chicheł powalczy o miejsce w Sejmiku Województwa

czwartek, 14 marca 2024, 12:41

Sekretarz i współzałożyciel Śremskiego Instytutu Historii chciałby walczyć z korupcją i zabetonowaniem samorządów, a także zwiększyć transparentność w przydzielaniu środków unijnych.

Na starym rynku tuż przy sali Bazar odbyła się konferencja kolejnego ugrupowania politycznego, które chce wprowadzić do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego swoich kandydatów. Tym razem z lokalnymi mediami spotkali się przedstawiciele i sympatycy Konfederacji: Średzianin Maciej Jóźwiak i Śremianin Wiktor Chicheł. Obaj panowie podczas kwietniowych wyborów będą starali się zdobyć mandat radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Drugim priorytetem Jóźwiaka jeśli zostanie wybrany do Sejmiku będzie ograniczenie wydawanych zgód na pracę dla imigrantów. Dla Wiktora Chichła najważniejsza będzie zaś walka z jego zdaniem skostniałym systemem, korupcją w samorządach i zabetonowaniem lokalnej klasy politycznej. Chciałby również położyć nacisk na sport i wspieranie regionalnego patriotyzmu.

Miejsce konferencji nie zostało wybrane przypadkowo. Według wiedzy Wiktora Chcihła przedwojenny Związek Ludowo-Narodowy miał swój wiec właśnie w sali Bazar.