Spółdzielnia wyłoniła wykonawców remontów. Są oszczędności

wtorek, 12 marca 2024, 16:17

Blisko 60 zadań znajduje się w planie remontowym Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie. Wyłonieni zostali wykonawcy części z nich, a w budżecie znalazły się oszczędności. Najważniejsze zadanie to termomodernizacja przy ulicy Paderewskiego.

Wiosna nadeszła szybkiej niż zwykle, ale mimo to Spółdzielnia Mieszkaniowa w Śremie jest gotowa do rozpoczęcia pierwszych prac remontowych. Wszystkie przetargi zaplanowane na styczeń i luty zostały zakończone pozytywnie – wyborem wykonawcy. Co więcej, oszczędności w stosunku do kosztorysów wyniosły niemal 400 tysięcy złotych.

W sumie w planie remontowym ujętych jest blisko 60 zadań obejmujących budynki w Śremie i Książu Wielkopolskim. Największe wartościowo prace to standardowo termomodernizacja. Nowy wizerunek zyskają trzy bloki znajdujące się pod wspólnym adresem Paderewskiego 5. W porównaniu z poprzednim rokiem, udało się uzyskać wyższą premię termomodernizacyjną, a odsetki od kredytu ze względu na niższe stopy procentowe będą mniej odczuwalne dla mieszkańców.

Podobnie zachowali się pozostali współwłaściciele. W sumie za inwestycją opowiedziało się blisko 70% mieszkańców. Prace mają ruszyć pod koniec marca.