Emil Majsner zaprezentował kandydatów do Rady Powiatu

czwartek, 7 marca 2024, 10:15

Emil Majsner wraz ze swoimi kandydatami chce tworzyć przyszłość powiatu śremskiego. Jest to kolejny lokalny komitet, który przedstawił listy i program wyborczy. Puzzle będące logiem komitetu radnego powiatowego mają symbolizować nie tylko okoliczne gminy, ale także między innymi doświadczenie, młodość i energię.

„Twórzmy Przyszłość Powiatu” to hasło wyborcze Komitetu Wyborczego Wyborców Emila Majsnera. Dotychczasowy radny powiatu śremskiego zebrał dwudziestu trzech kandydatów, którzy razem z nim walczyć będą o głosy lokalnych wyborców. Na listach Majsnera najmłodszy startujący ma dziewiętnaście, a najstarszy pięćdziesiąt lat. Wśród wszystkich kandydatów znajdziemy dziesięć kobiet.

Zostanie radnym to nie jest jakby mój cel podstawowy. Oczywiście fajnie by było, gdybym nim został. Jestem nim 5 lat. Trochę tam zamieszania wprowadzam w ten powiat. Aczkolwiek zależy mi na tym żebyście to zobaczyli, jak to wygląda. I tak jak jest nas tutaj 20 osób. To każdy z Was jest tą osobą, która ma pewien pomysł i pewną gałąź, w której czuje się najlepiej. I tak jak patrzycie niektórzy na siebie, nie pierwszy raz bo już się spotkaliśmy, ale nie znaliście się wcześniej. To z wszystkich tych kandydatów każdy ma coś do zrobienia w swojej gałęzi, w której się czuje najlepiej. I tym jakby kierowałem się przy wyborze Was do mojego komitetu.

mówił Emil Majsner

Logiem Komitetu Wyborczego Wyborców Emila Majsnera są cztery różnokolorowe puzzle. Każdy z nim symbolizuje poszczególną gminę tworzącą powiat śremski. Wedle radnego powiatowego, jako jeden z nielicznych komitetów mają przygotowany konkretny program dla regionu. Został on podzielony na siedem kategorii – Zdrowie, Edukacja, Infrastruktura, Gospodarka, Społeczeństwo, Środowisko i Współpraca. Jednym z priorytetów dla drużyny Majsnera jest zorganizowane dla powiatu kolejnej karetki pogotowia.

Zakup trzeciej karetki jest dla mnie z absolutnym priorytetem, ponieważ chciałbym, żeby ta karetka stacjonowała w Książu. Dobrym przykładem jest gmina Kórnik, gdzie karetka z Poznania stacjonuje przy Starej Gazowni. Zespół ratunkowy lekarz plus ratownicy ma zrobione odpowiednie miejsce. W razie wypadku na terenie gminy Kórnik są w stanie dojechać. Oczywiście tę funkcję spełniają super strażacy ochotnicy w tej chwili. Ale no, dajmy sobie siana, przecież straż nie jest od tego. Po to mamy ogromny szpital i po to powinniśmy mieć trzecią karetkę, która chciałbym, żeby właśnie stacjonowała w Książu i obsługiwała gminę Książ i Dolsk. W ten sposób odciążymy absolutnie te karetki, które są wysyłane. Bo zdarzyło się już wielokrotnie tak, że jedna jest właśnie w Brodnicy, druga w Chwałkowie i w Śremie nie mamy karetki.

dodał samorządowiec

Komitet Wyborczy Wyborców Emila Majsnera proponuje także usprawnienie działania SORu i wspieranie rozwoju infrastruktury medycznej w powiecie. W przypadku edukacji, w programie znajdziemy między innymi utworzenie liceum sportowego,  wzmocnienie pozycji szkolnictwa zawodowego i zwiększenie inwestycji w nowoczesne technologie w szkołach powiatowych. Jeśli chodzi o infrastrukturę, komitet proponuje na przykład opracowanie wieloletniego planu modernizacji dróg powiatowych czy promowanie budowy ścieżek rowerowych i chodników. Wśród pomysłów dotyczących gospodarki znajdziemy aktywne wspieranie przedsiębiorców i rolników oraz zwiększenie starań na rzecz pozyskiwania pieniędzy zewnętrznych. Poza tym radny Majsner chciałby także wprowadzić Młodzieżowy Budżet Obywatelski, zmienić nieco sposób obchodzenia niektórych świąt narodowych oraz inwestować w odnawialne źródła energii. 

W okręgu pierwszym na który składają się gminy Książ Wielkopolski i Dolsk z komitetu Emila Majsnera startować będzie Michał Zakrzewski, Kinga Ratajczak-Kwaśnik, Dorota Przybył, Michał Mańczak, Aleksandra Jędrzejczak i Tomasz Walewski. 

W okręgu drugim, czyli dużej części Śremu będzie można zagłosować na  Krzysztofa Szymanderę, Maritę Kujawę, Łukasza Kropacza, Karolinę Stępę, Sylwię Tomaszewską i Kamila Majsnera.

Okręg trzeci stanowi gmina Brodnica, prawobrzeżny Śrem, Helenki i wsie gminy Śrem. Tam na listach znajdziemy  Emila Majsnera, Dominika Sworowskiego, Filipa Nowakowskiego, Tomasza Genderę, Jacka Nowickiego, Karolinę Szczepaniak, Bartosza Pałcika, Weronikę Kurasińską, Joannę Cichocką, Katarzynę Pilarską i Kamila Wiącka.

Emil Majsner pięć lat temu został wybrany do rady powiatu śremskiego z list Kukiz 15. Mimo że teraz startuje z własnego komitetu, to takie wartości jak demokracja bezpośrednia, jednomandatowe okręgi wyborcze i właściwy nadzór nad instytucjami samorządowymi nadal są dla niego bardzo ważne.