Grzegorz Wiśniewski ujawnia swój program wyborczy

sobota, 24 lutego 2024, 16:33

Znamy pierwszą piątkę z „Dziesiątki dla Śremu”. Kandydat na burmistrza miasta, Grzegorz Wiśniewski postawił na mniej klasyczne prowadzenie kampanii wyborczej. Etapami zdradza poszczególne punkty swojego programu, nadal nie podał również kandydatów na radnych z jego komitetu wyborczego.

Grzegorz Wiśniewski był jednym z pierwszych kandydatów, którzy ujawnili, że będą ubiegali się o fotel burmistrza Śremu. Na niedawno zorganizowanej konferencji prasowej zdradził jednak stosunkowo niewiele odsyłając zainteresowanych do mediów społecznościowych. Tam etapami ujawnia poszczególne punkty swojego programu, nazwanego całościowo „Dziesiątką dla Śremu”. Jak do tej pory dotychczasowy radny miejski przedstawił pięć propozycji.

Pierwsza z nich dotyczy wybudowania lub adaptacji istniejącego budynku na żłobek miejski. Druga obietnica związana jest z nowym centrum treningowym, na które składałoby się pełnowymiarowe, trawiaste boisko dla piłkarzy z zapleczem socjalnym i oświetleniem. Jego lokalizacja ma być konsultowana z lokalnymi organizacjami sportowymi i stowarzyszeniami. Trzeci postulat ma w zamiarze przekazać dodatkowy milion złotych z budżetu gminy na rzecz organizacji pozarządowych.  Czwarta propozycja zakłada powołanie w Śremie inkubator przedsiębiorczości – wspierający małych i średnich właścicieli firm. Najnowszy pomysł Komitetu Wyborczego Wyborców Grzegorza Wiśniewskiego zapowiada stworzenie rankingu budowy najpilniejszych dróg, który powstałby w oparciu o konsultacje społeczne.