Żyrafy są najlepsze, bo… sięgają najwyżej!

niedziela, 11 lutego 2024, 13:22

Od 16 lat mieszkańcy gminy Śrem zostaną nagradzani statuetkami Śremskich Żyraf. W tym roku włodarz miasta postanowił wyróżnić 5 osób i podmiotów. Jak mówił, śremianie inicjują wiele nietuzinkowych przedsięwzięć, dlatego co roku trudno wybrać laureatów plebiscytu.

Kolejny raz Burmistrz Śremu nagrodził statuetkami „Śremskie Żyrafy” osoby i podmioty, które swoją działalnością i nietuzinkowymi inicjatywami promują miasto. Adam Lewandowski postanowił przyznać 5 statuetek za 2023 rok oraz 4 nagrody specjalne. Gala tradycyjnie odbyła się w murach Sali widowiskowej Muzeum Śremskiego, a po przywitaniu gości głos zabrał włodarz gminy, który krótko podsumował ubiegły rok.

Włodarz miasta mówił też o planach inwestycyjnych na 2024 rok i przepływie ludności na terenie gminy, wymieniając jednocześnie największe sołectwa. W niektórych liczba ludności zwiększyła się w ciągu dekady kilkukrotnie. Następnie przyszedł czas na wręczenie statuetek. Najpierw pięć nagród specjalnych trafiło do firm i instytucji. Wyróżnione zostały: Jednostka Wojskowa w Śremie, Carlota Sp. z o.o, Starosta śremski Zenon Jahns oraz Cech Rzemiosł Różnych.

Za 2023 roku Burmistrz Śremu postanowił przyznać 5 Śremskich Żyraf. Otrzymali je: lekkoatletka Agnieszka Golak, prowadząca Studio Piosenki Melody Julia Bartkowiak, twórca rzeźb z piasku Witold Siczyński, stowarzyszenie kolarskie Sklepkomet, Śremski Klub Morsów Lodzik oraz akcja charytatywna „Runner’s Power – spełniamy górskie marzenia”. Decyzją internatów to właśnie ta ostatnia inicjatywa zasługiwała na najwyższą z Żyraf.

Runnersi otrzymali żyrafę za akcję, w ramach której na najwyższy szczyt Karkoszony – Śnieżkę – udało się wnieść dziesięcioro dzieci z niepełnosprawnościami. W całe przedsięwzięcie zaangażowanych było około 100 osób.

Na zakończenie nagrodę poza plebiscytem żyraf otrzymała Amatorska Kompania Teatralna, która od lat w domowym zaciszu przygotowuje spektakle teatralne na najwyższym poziomie. W trakcie gali przed publicznością wystąpiły podopieczne Studia Piosenki Melody.