Wielkie odliczanie do matury czas zacząć!

sobota, 10 lutego 2024, 19:31

Uczniowie ostatnich klas śremskich szkół średnich ubrali stroje wieczorowe i ruszyli na parkiet, aby wytańczyć się przed nauką na najważniejszy egzamin w ich życiu. Młodzież z Zespołu Szkół Technicznych bawiła się w Dalewie, a z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mchach.

Już za niecałe sto dni maturzyści przystąpią do najważniejszego egzaminu w swoim życiu. Nim jednak usiądą w ławkach i zmierzą się z maturą, większość z nich przywidziała stroje wieczorowe i dała się porwać w wir studniówkowej zabawy. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Śremie czwartkowego wieczora pojawili się w Dalewie, gdzie zgromadzonych przywitała dyrektor placówki, Maria Bychwska i przewodniczący rady rodziców Paweł Majsnerowski.

Tradycją studniówek są podziękowania, które maturzyści składają nie tylko dyrekcji, wychowawcom klas i nauczycielom, ale także wybranym rodzicom. W ramach części oficjalnej jest też uroczyste i sporo wcześniej trenowane, wspólne odtańczenie przez uczniów Poloneza. Najbardziej znany polski taniec narodowy w Dalewie otworzyła dyrektor Bychawska wraz z komendantem komendy powiatowej Policji w Śremie, Sławomirem Jądrzakiem.

Tego wieczora świętowali nie tylko maturzyści z ZST. Swój czas miała również młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych, która już na początku zabawy zatańczyła Poloneza.

Na sali w Mchach bawiło się łącznie prawie 130 uczniów w tym 92 maturzystów. Jak wspominał Piotr Karliński, dyrektor Ekonomika, gdyby nie pandemia, byłaby to trzydziesta studniówka zorganizowana przez szkołę przy Wybickiego.

W tym roku do pierwszego egzaminu maturalnego uczniowie przystąpią we wtorek 7 maja. Tradycyjnie będzie to język polski na poziomie podstawowym.