Trwa protest rolników. Ze Śremu wyruszyło około 50 ciągników

piątek, 9 lutego 2024, 11:08

Dziś rano na parkingu przy ulicy Gostyńskiej w Śremie zebrało się kilkudziesięciu rolników z terenu powiatu śremskiego. Swoimi maszynami w kolumnie udali się do Poznania, gdzie obywa się ogólnopolski protest rolników.

Rolnicy sprzeciwiają się wprowadzaniu europejskiego Zielonego Ładu, napływowi towarów z Ukrainy. Twierdzą, że przez to ich produkcja staje się nieopłacalna. W całej Polsce protesty odbywają się w ponad 250 lokalizacjach. Jedną z nich jest Urząd Wojewódzki w Poznaniu. Właśnie tam, w eskorcie policji, udali się rolnicy z terenu powiatu śremskiego.

Około 50 ciągników zjechało się rano na parking przy ulicy Gostyńskiej w Śremie. Stamtąd kolumna przyjechała ulicą Staszica, Grunwaldzką, Aleją Solidarności do Sikorskiego i następnie w kierunku Brodnicy.

Policjanci ze śremskiej Policji, na całej trasie przejazdu tj. od Śremu do Poznania, będą dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. W związku z możliwością wystąpienia utrudnień, zwracamy się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów – mówiła w czwartek rzeczniczka śremskiej policji, podinsp. Ewa Kasińska.