Obudził pół ulicy. Kościaniak zasnął na kierownicy

niedziela, 14 stycznia 2024, 11:21

Dzisiejszej nocy pijany mężczyzna zakłócił spokój mieszkańców ulicy Popiełuszki. Mieszkaniec sąsiedniego powiatu zasnął na kierownicy swojego auta i uruchomił klakson. Ten dźwięk go nie obudził, podobnie jak pukający w szybę policjanci. Strażacy musieli wybić szybę w pojeździe. Mężczyzna nie reagował, ponieważ był kompletnie pijany.

Dzisiejszej nocy, przed godziną 2:00, śremscy stróżowie prawa zostali wezwani przez mieszkańców ulicy Popiełuszki. To właśnie w prawobrzeżnej części miasta ktoś przez ponad pół godziny zakłócał spokój mieszkańców, trąbiąc przy użyciu samochodowego klaksonu.

Okazało się, że w zamkniętym Citroenie Berlingo, z głową ułożoną na kierownicy pojazdu, spał mężczyzna. Jego sen był tak twardy, że ani pukanie w szyby, ani poruszanie pojazdem nie były w stanie go obudzić i nie można też było otworzyć samochodu. Policjanci poprosili więc o pomoc strażaków, którzy rozbili przednią szybę od strony pasażera i dopiero poruszanie ręką śpiącego mężczyzny spowodowało, że się obudził.

relacjonuje podinsp. Ewa Kasińska z Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Dlaczego dźwięk klaksonu nie przeszkadzał mężczyźnie, dlaczego nie mogli go dobudzić pukający w okno policjanci? Wszystko wskazuje na to, że na twardy i głęboki sen 37-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego miał wpływ alkohol. Mężczyzna wydmuchał blisko dwa promile.

Tłumaczył policjantom, że konkubina wyrzuciła go z mieszkania. Napił się więc w samochodzie i zasnął. Kluczyki co citroena zostały zabezpieczone przez mundurowych, a sprawa zakłócania ciszy nocnej zakończy się przed sądem.