Tomasz Kierzek pożegnał się z mundurem

środa, 10 stycznia 2024, 14:21

Wraz z początkiem roku brygadier Tomasz Kierzek przestał kierować Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Śremie. Szef śremskich strażaków przeszedł na emeryturę. Kierownicze stanowiska w komendzie piastował od 2018 roku, jeszcze za czasów jego poprzednika – bryg. Sławomira Drozda.

Tomasz Kierzek rozpoczął swoją karierę w Śremie w 2018 roku. Najpierw przez kilka miesięcy był dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, następnie powierzono mu pełnienie obowiązków komendanta, a wkrótce po tym powierzono mu tę funkcję na stałe. Po pięciu latach szef śremskich strażaków postanowił odwiesić mundur do szafy i przejść na emeryturę.

Uroczystość pożegnania komendanta Kierzka odbyła się w środę w śremskiej komendzie. Oprócz strażaków wzięli w niej udział przedstawiciele lokalnych samorządów, organizacji, instytucji oraz przedsiębiorstw.

Kierzek zwrócił też uwagę, że w ciągu 5 lat udało się pozyskać pięć nowych wozów bojowych dla ochotników. To oczywiście efekt współpracy samorządów i wielu instytucji, które współfinansowały zakupy.

Ustępujący Komendant wręczył zaproszonym gościom pamiątkowe statuetki. Osobne podziękowania skierował do strażaków i strażaczek, a tym drugim wręczył czerwone róże. W ostatnich dniach na emeryturę przeszło wielu wielkopolskich komendantów powiatowych. W oficjalnych kontakt żaden z nich nie łączy odejść ze zmianą władzy, które właśnie następuje po październikowych wyborach samorządowych.