Włamania i kradzieże w Żabnie. Sprawcy spędzą święta w areszcie

poniedziałek, 20 listopada 2023, 11:16

Pieniądze, alkohol oraz papierosy padły łupem złodziei spod Poznania, którzy w sierpniu dwukrotnie udali się na gościnne występy do powiatu śremskiego. Mężczyźni pod osłoną nocy okradli stację paliw w Żabnie. Wpadli na początku listopada, a święta i Nowy Rok spędzą w areszcie.

Do 10 lat więzienia grozi trzem mężczyzną, którzy w sierpniu aż dwa razy dokonali włamania i kradzieży na terenie stacji paliw w Żabnie w gminie Brodnica. Pierwszy raz grupa działała pod osłoną 4 sierpnia i powróciła po dwóch tygodniach. Ich łupem padły pieniądze, alkohol i papierosy.

Nad sprawami pracowali kryminalni, którzy w toku wykonywanych czynności wpadli na trop trzyosobowej, przestępczej grupy przyjeżdżającej do Żabna na tzw. „gościnne występy”. W minioną środę, 8 listopada, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego śremskiej Policji w Poznaniu oraz na terenie powiatu poznańskiego, zatrzymali podejrzanych o włamania, z których jeden ma 39, a dwóch pozostałych 33 lata. Policjanci zebrali materiał dowodowy, z którego wynika, że podejrzani przygotowywali się do włamań, a później dzielili skradzionym mieniem, które częściowo sprzedali. Policjanci w Poznaniu, w miejscu zamieszkania jednego z nich, zabezpieczyli ponad 14 tysięcy złotych oraz podgrzewacze wraz z wkładami tytoniowymi. Zatrzymani usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani, a wczoraj, 9 listopada, na wniosek Policji i prokuratury, sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.

mówi podinsp. Ewa Kasińska, rzecznik śremskiej Policji

Policjanci nadal pracują nad sprawą, m.in. sprawdzając czy szajka nie okradła też innych stacji paliw. Pewne jest, że mężczyźni włamali się jeszcze do co najmniej jednej stacji.