Od 50 lat mieszkają w tej samej klatce schodowej

piątek, 17 listopada 2023, 19:51

Takie relacje sąsiedzkie powinny być wzorem dla całego osiedla! Lokatorzy bloku przy ul. Komorowskiego 5 na Jezioranach obchodzili 50. rocznicę od kiedy zamieszkali tuż obok siebie. To nie była pierwsza tego typu uroczystość, ponieważ wcześniej świętowali już 40 i 45-lecie wspólnego życia w tej samej klatce schodowej.

Święto Niepodległości nie było jedynym wyjątkowym jubileuszem obchodzonym 11 listopada w Śremie. W ten sam dzień spotkali się mieszkańcy bloku przy ulicy Komorowskiego 5 na Jezioranach. Wydarzenie miało uroczysty charakter, gdyż sąsiedzi obchodzili 50-lecie mieszkania w tej samej klatce schodowej.

To nie był pierwszy tego typu jubileusz organizowany przez mieszkańców bloku przy Komorowskiego 5. Sąsiedzi mieli okazję hucznie obchodzić już 40-lecie i 45-lecie wspólnego mieszkania. Głównymi organizatorkami przedsięwzięcia były Barbara Głochowiak i Janina Barcz.

Niektórzy sąsiedzi znają się z pracy w Odlewni Żeliwa, inni poznali się na początku lat 70. przy okazji wprowadzania się do bloku przy ówczesnej ulicy Nowotki 5. Jak wspominali, nigdy o nic się nie kłócili, za to zawsze służyli sobie wzajemnie pomocą. Takie dobrosąsiedzkie relacje zostały aż do dziś.

W tym towarzystwie jedyną osobą spoza trzeciej klatki schodowej jest Halina Myszkiewicz, która wprawdzie mieszka na Komorowskiego 5, ale w piątej klatce. Do Śremu w latach 70. przeprowadziła się z Mechlina.

Mieszkańcy bloku przy ulicy Komorowskiego 5 liczą na to, że będzie im dane spotkać się w tym samym gronie przy okazji kolejnego sąsiedzkiego jubileuszu.