Seniorzy UKS Śrem nadal w formie [komentarze z boiska]

piątek, 20 października 2023, 16:59

Piłkarze UKS Śrem przyzwyczaili kibiców do wysokich wygranych. I tak było w miniony weekend w meczu z Heliosem Czempiń. Zieloni ograli rywali 8:0. Kolejny mecz bez straconej bramki cieszy zawodników i trenerów. Teraz śremianie wkraczają w decydującą fazę rundy zasadniczej.

UKS Śrem odniósł kolejne, 7 w tym sezonie zwycięstwo w rozgrywkach klasy okręgowej. Zespół Mateusza Świergiela zdeklasował dziewiątą drużynę ligi – CKS Helios Czempiń. Seniorzy rozpoczęli strzelanie już w 9 minucie spotkania, kiedy Jakub Mikołajczyk wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Hocha i głową skierował futbolówkę do siatki. Goście podrażnieni utratą bramki na kilkanaście minut podeszli „wyżej” i stwarzali zagrożenie pod bramką gospodarzy.

Pomimo kilku niefrasobliwych zagrań, Zieloni otrząsnęli się i wrócili do swojej dobrej gry. Do przerwy prowadzili już 6:0. W 43′ Mikołajczyk ustrzelił hat-tricka, a w międzyczasie do bramki strzelali Mateusz Świergiel i Tomasz Węcławek. W drugiej części pojedynku piłkarzom UKS udało się dołożyć dwie bramki, choć wykreowanych okazji było o wiele więcej. W 45 i 64 akcje na bramki zamienił Węcławek, który okazał się zdobywcą drugiego hat-tricka w meczu z Heliosem. Trener wyróżnił też Mateusza Hoch, który zaliczył aż trzy podania otwierające drogę do bramki.

Teraz przed Zielonymi pełne skupienie. Rozpoczyna się bowiem decydująca faza rundy zasadniczej. Pierwszy ciężki mecz czeka ich na wyjeździe ze Stellą Luboń.