Nagrody na Dzień Edukacji Narodowej. Dyrektorka z nagrodą ministra
14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. To nie tylko święto nauczycieli, ale również pracowników niepedagogicznych. W przededniu święta gmina Śrem zaprosiła do sali widowiskowej muzeum wyróżnionych pracowników samorządowych placówek edukacyjnych.
Dzień Nauczyciela to potoczna nazwa Dnia Edukacji Narodowej. Od 1972 roku pracownicy placówek edukacyjnych obchodzą swoje święto 14 października. Z tej okazji w piątek w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego spotkali się nauczyciele wyróżnieni nagrodami burmistrza i tymi przyznawanymi przez dyrektorów poszczególnych szkół. Dzień nauczyciela był też okazją do podsumowania ostatniego roku w sferze edukacyjnej.
Adam Lewandowski mówił też o inwestycjach w oświacie, za które odpowiada gmina jako organ prowadzący, wspominając chociażby o powstających salach gimnastycznych czy bieżących remontach. Samorząd prowadzi obecnie 11 szkół i 4 przedszkola, w których zatrudnia ponad pół tysiąca pracowników.
Burmistrz Adam Lewandowski swoją nagrodą uhonorował 25 nauczycieli, z kolei dyrektorzy szkół przyznali w sumie 172 nagrody. To jednak nie wszystko. Kilka dni temu nagrody kuratora otrzymali: Marcin Szydłowski – dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrowie oraz Kamila Winnicka-Temporale ze śremskiej piątki. Z kolei medalem Komisji Edukacji Narodowej uhonorowana została wicedyrektor szkoły w Dąbrowie Grażyna Kałużna. Najwyższą nagrodą – Ministra Edukacji i Nauki – pochwalić może się dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Karolina Worobiew.
Karolina Worobiew zdradziła też, że największym wyzwaniem w karierze dyrektora był proces przekształcenia gimnazjum w szkołę podstawową i zbudowanie jej jakości, tak aby żaden nauczyciel nie stracił pracy.