Ostatnie realizacje z Budżetu Obywatelskiego 2023

sobota, 30 września 2023, 15:57

Ostatnie dwa projektu Budżetu Obywatelskiego Śremu na 2023 rok niemal gotowe. Budowlańcy kończą prace przy modernizacji mini stadionu lekkoatletycznego przy „Słonecznej Gromadzie”, z kolei pierwsi użytkownicy trenują już przy ściance tenisowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 6.

Ponad 2300 głosów, drugi wynik w głosowaniu na Budżet Obywatelski Śremu w poprzednim roku uzyskała sportowa arena, czyli modernizacja ministadionu lekkoatletycznego w przedszkolu Słoneczna Gromada. To jeden z dwóch zwycięskich projektów ogólnogminnych. Właśnie kończą się prace budowlane.

Prace zostały wycenione przez autora projektu na niespełna 250 tysięcy złotych, jednak finalnie inwestycji pochłonęła prawie 400 tysięcy.

W innej placówce oświatowej – Szkole Podstawowej nr 6 – od niedawna gotowa jest ścianka tenisowa, zwycięski projekt lokalny miejski o wartości 150 tysięcy złotych.

Realizacja wszystkich projektów Budżetu Obywatelskiego w 2023 roku miała pochłonąć milion złotych. Ze względu na rosnące koszty materiałów i wykonawstwa, gmina musiała wygospodarować w swoim budżecie dodatkowe pieniądze.