Śrem. Spotkanie młodzieżowych duszpasterstw

sobota, 23 września 2023, 13:33

Młodzież z Archidiecezji Poznańskiej spotkała się po raz piąty. Tym razem organizatorem wspólnych modlitw, eucharystii ale i dobrej zabawy była parafia pod wezwaniem Błogosławionego Michała Kozala w Śremie.

Archidiecezjalny Dzień Wspólnoty Młodzieżowych Duszpasterstw Parafialnych to wydarzenie cykliczne, co roku organizowane przez inną parafię Archidiecezji Poznańskiej. W tym roku, rola organizatora przypadła parafii pod wezwaniem Błogosławionego Michała Kozala w Śremie.

Pierwszy Dzień Wspólnoty zorganizowany został przez parafię Chrystusa Odkupiciela w Poznaniu przez księdza Tomasza Bulińskiego i księdza biskupa Szymona Sułkowskiego. Wydarzenie skupia młodzież zaangażowaną we wspólnotach kościelnych Archidiecezji Poznańskiej.

Pierwszym punktem Dnia Wspólnoty, tuż po wspólnie odmówionej Koronce do Miłosierdzia Bożego, było zaprezentowanie się przedstawicieli wspólnot, które tego dnia zawitały do parafii na Helenkach.

Głównym punktem wydarzenia była uroczysta msza święta. Archidiecezjalny Dzień Wspólnoty nie składał się jednak wyłącznie z samej modlitwy. Młodzież miał okazję rozruszać nieco ksiądz Rafał Główczyński w mediach społecznościowych znany jako „Ksiądz z osiedla”.

Wieczorem, po wspólnym posiłku przed młodzieżą wystąpiła z koncertem grupa Muode Koty.