Uczniowie spóźniają się na lekcje przez brak autobusów

czwartek, 14 września 2023, 10:42

Czy komunikacja publiczna jest dopasowana do zajęć w szkołach? Rodzice młodzieży rozpoczynającej naukę w szkołach średnich zwracają uwagę, że dzieci nie mają możliwości dotarcia na lekcje o czasie. Urzędnicy rozważają korektę rozkładu.

Nowy rok szkolny i nowe problemy. Jak już mówiliśmy, 1 września naukę w szkołach ponadpodstawowych rozpoczął drugi podwójny rocznik. Do śremskich placówek przyjęto o 450 osób więcej niż zakończyło naukę przed wakacjami. Z tego powodu dwie szkoły musiały szukać ratunku i wynająć sale lekcyjne w podstawówkach, a także całkowicie przebudować harmonogram zajęć. Teraz rozpoczynają się one pół godziny wcześniej – o 7:30 i kończą nawet późnym popołudniem. Rodzice uczniów docierających do szkół średnich spoza miasta zwracają uwagę na fakt braku połączeń autobusowych umożliwiających punktualne dotarcie na lekcje. Urzędnicy śremskiego magistratu deklarują, że przyjrzą się sprawie.

Patrząc na rozkład jazdy, nawet poranne połączenia na terenie samego Śremu nie są umożliwiają młodzieży skorzystania z darmowej komunikacji publicznej. Rodzice dzieci mieszkających na terenach wiejskich mają nadzieję, że sprawę uda się rozwiązać przed nadejściem jesieni i krótkich dni.