Najlepszy z najlepszych

wtorek, 12 września 2023, 13:25

Jan Abram oficjalnie najlepszym maturzystą. Rozpoczęcie roku szkolnego w liceum tradycyjnie przybrało nieco inny wymiar. Wraz z powitaniem pierwszoklasistów, stowarzyszenie absolwentów działające przy ogólniaku wręczyło tytuł Maturzysty Roku. Tym razem wyróżnienie otrzymał absolwent klasy matematyczno-fizycznej.

Rozpoczęcie roku szkolnego w liceum ogólnokształcącym przy ul. Poznańskiej wygląda zawsze nieco inaczej, niż w innych szkołach. Przy tej okazji wręczany jest tytuł Maturzysty Roku dla absolwenta, który osiągnął najlepsze wyniki. Dyrektor Piotr Mulkowski witając pierwszoklasistów wiele mówił nie tylko o historii tej jednej z najstarszych placówek edukacyjnych w mieście, ale także przekonywał zgromadzoną w auli ogólniaka młodzież, że to nie oceny są najważniejsze, a dobry wynik z egzaminu dojrzałości.

Wśród wybitnych absolwentów są jak na razie wyłącznie mężczyźni, ale jak wspominał dyrektor Mulkowski, obecnie liceum tworzą w większości uczennice, więc w przyszłości sytuacja ta może szybko się zmienić. Tytuł Maturzysty Roku trafił w tym roku do Jana Abrama, absolwenta klasy matematyczno-fizycznej. Wyróżnienie otrzymał od szefowej stowarzyszenia absolwentów, Gabrieli Wasielewskiej oraz członkini zarządu tego stowarzyszenia, Marii Szczepaniak.

Jan Abram, poza zainteresowaniami naukowymi uprawia również tenis oraz kolarstwo. Jego wynik maturalny jak dotychczas był najwyższym od momentu przydzielania tytuły Maturzysty Roku.