Śremianie na liście Koalicji Obywatelskiej

wtorek, 12 września 2023, 11:37

Dwóch mieszkańców powiatu śremskiego wystartuje z list Koalicji Obywatelskiej. Beata Sarnowska-Czajka i Krzysztof Lewandowski w październiku powalczą o mandat posła. Oficjalnie zostali przedstawieni przez doświadczonego parlamentarzystę Platformy Obywatelskiej, Tomasza Nowaka.

Poseł Tomasz Nowak z Koalicji Obywatelskiej po miesiącu powrócił z konferencją prasową do miasta. Tym razem miał dla mieszkańców już konkretne informacje, kto z powiatu śremskiego powalczy o mandat posła w październikowych wyborach.

Oprócz Krzysztofa Lewandowskiego, na listach Koalicji Obywatelskiej do Sejmu znajdziemy Beatę Sarnowską-Czajkę, nauczycielkę i mieszkankę Brodnicy.

Podczas samej konferencji wiele mówiono także o edukacji i o działalności obecnego ministra tego resortu, Przemysława Czarnka. Poseł Nowak skrytykował postępującą jego zdaniem indoktrynację w szkołach.

Krzysztof Lewandowski, gdy dostanie się do Sejmu, chce skupić się na działalności na rzecz rodzinnego miasta i zająć się szeroko pojętą działalnością sportową.

Z powiatu śremskiego do Sejmu łącznie wystartuje ośmiu kandydatów.