Pomachaj i bądź bezpieczny

czwartek, 7 września 2023, 17:28

Dzieci pomachały kierowcom, a kierowcy dzieciom. To już druga tego typu akcja edukacyjna zorganizowana przez Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie i Komendę Powiatową Policji. Najmłodsi śremianie uczyli się, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

Drugi rok z rzędu śremscy mundurowi we współpracy z Klubem Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie zorganizowali akcję „pomachaj kierowcy”. Głównym celem wydarzenia było nauczenie najmłodszych śremian jak poprawnie przechodzić przez jezdnię. Przedszkolaki wiedzę przyswajały w praktyce, na zebrze przy ulicy Chłapowskiego.

Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania policjantów i wykazywały się w ten sposób sporą wiedzą na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy. Nie miały też żadnych oporów w machaniu kierowcom, którzy zatrzymali się wtedy przed przejściem dla pieszych.

Drugim celem porannego wydarzenia było pokazanie dzieciom jak ważne są odblaski, szczególnie po zmroku. Przedszkolaki otrzymały również od funkcjonariuszy po jednym z takich odblasków. Następnie mogły przez chwilę poczuć się jak prawdziwy mundurowy i usiąść w radiowozie lub na policyjnym motocyklu.

Podczas drugiej edycji akcji „pomachaj kierowcy” wzięło udział kilkadziesiąt dzieci z przedszkola „Mali Przyrodnicy”.