Olsza. Finał kilkumiesięcznych zmagań

piątek, 1 września 2023, 09:41

Nina Konarska i Siarhei Kazlou to tegoroczni zwycięzcy Turnieju Nadziei Olimpijskich Orła Białego w kategorii Amator i Profi. Finał zawodów jeździeckich odbył się tradycyjnie na parkurze w Olszy i trwał do późnych godzin wieczornych.

Ponad stu zawodników i dwieście wierzchowców miało okazję zaprezentować się podczas finału Turnieju Nadziei Olimpijskich Orła Białego 2023 na parkurze w Olszy. Zawody składały się z pięciu etapów, półfinału i finału, a także dwóch kategorii – dla amatorów i profesjonalistów. W pierwszej z nich zwyciężczynią całego turnieju okazała się Nina Konarska ze Stajni Rodan Club, która mając tylko 11 lat pokonała znacznie starszych rywali.

Zadowolenia z tego, jaki poziom reprezentują młodzi sportowcy nie krył Jan Ludwiczak, zastępca prezesa Klubu Jeździeckiego Agro-Handel i główny organizator Turnieju Nadziei Olimpijskich Orła Białego w Olszy.

Gdy młodzi jeźdźcy odebrali już swoje nagrody, w ostateczne szranki stanęli ich bardziej doświadczeni koledzy. Najwięcej punktów i pierwsze miejsce na podium Turnieju w kategorii Profi zdobył Siarhei Kazlou z Klubu Jeździeckiego Piła.

Drugie miejsce w finale cyklu Turnieju Nadziei Olimpijskich Orła Białego przypadło Dawidowi Skibie, zeszłorocznemu zwycięzcy, reprezentantowi Klubu Jeździeckiego Agro-Handel Śrem.

Aura finału tegorocznej edycji Turnieju była deszczowa, ale nie przeszkadzało to zawodnikom, a sama impreza trwała do późnych godzin wieczornych.