Trzecia Droga prezentuje swoich kandydatów

sobota, 26 sierpnia 2023, 13:59

„Zamknięcie śremskiego aresztu było błędem!” – takie jest zdanie Grzegorza Fedorowicza, kandydata na senatora z list Trzeciej Drogi, czyli koalicji partii Szymona Hołowni i Polskiego Stronnictwa Ludowego. O tym dlaczego kandyduje i jakie są jego priorytety mówił podczas niedawnej konferencji prasowej zorganizowanej na śremskim rynku.

Kampania wyborcza do parlamentu ruszyła pełną parą. Od jakiegoś czasu Śrem odwiedzają politycy z większości bardziej znanych ugrupowań politycznych. Niedawno swoją konferencję prasową zwołała także Trzecia droga, czyli koalicja Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Spotkanie z lokalnymi dziennikarzami otworzyła Paulina Henning – Kloska, parlamentarzystka partii Szymona Hołowni, która zapowiedziała przy tej okazji, że będzie „jedynką” do sejmu z naszego okręgu. Celem konferencji prasowej było zaprezentowanie kandydata do Senatu z ramienia Trzeciej drogi, zaakceptowanego w ramach tak zwanego paktu senackiego opozycji. Grzegorz Fedorowicz przez trzynaście lat zarządzał aresztem śledczym w Środzie Wielkopolskiej, potem awansował na dyrektora okręgowego służby więziennej w Poznaniu. Zdaniem Henning-Kloski, głównym celem kandydata Trzeciej Drogi do Senatu będzie odpolitycznienie w Polsce służb mundurowych.

Grzegorz Fedorowicz znany jest szerzej ze swojej akcji charytatywnej, podczas której przejechał rowerem z Lizbony do Wrześni zbierając przy tym pieniądze na leczenie i rehabilitację Alicji Bartkowiak. Doświadczenie z tego przedsięwzięcia także miało skłonić go do podjęcia walki o fotel senatora.

Kandydat Trzeciej Drogi zapytany przez dziennikarza Telewizji Relax nie miał żadnych wątpliwości co do tego, że zamknięcie kilka lat temu aresztu śledczego w Śremie było błędem.

W konferencji prasowej wziął udział także Teodor Stępa z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Były starosta śremski także zapowiedział swój start do sejmu, a za swój priorytet obrał pomoc polskim przedsiębiorcom.