Jego auto zepsuło się na S5. Mężczyzna nie powinien siadać za kółko

poniedziałek, 21 sierpnia 2023, 13:55

To była kosztowana awaria auta. I nie chodzi wcale o koszty naprawy pojazdu, a konsekwencje wynikające z łamania prawa. Młody mieszkaniec gminy Brodnica został zatrzymany na drodze S5 w okolicy Żnina.

Młodego mieszkańca powiatu śremskiego spotkała przykra niespodzianka. Jadąc nocą drogą ekspresową S5, w okolicy Żnina zepsuło mu się auto. Mężczyzna pozostawił pojazd na poboczu i w dalszą drogę ruszył pieszo. Kierowcy, którzy zauważyli pieszego bez elementów odblaskowych na drodze szybkiego ruchu, powiadomili policję.

Mężczyzna przemieszczający się poboczem drogi, miał na sobie odzież w ciemnych kolorach bez żadnych elementów odblaskowych. Jak ustalili mundurowi, 23-latek jechał osobowym BMW drogą ekspresową, gdy jego pojazd uległ awarii. Pozostawił go i dalej poszedł pieszo. Sprawdzenie w policyjnym systemie wykazało, że ani pojazd, ani kierujący nie powinni się tam znaleźć, ponieważ mieszkaniec powiatu śremskiego posiadał dwa obowiązujące zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydane przez Sąd Rejonowy w Środzie Wielkopolskiej.

Policja w Żninie

Jakby tego było mało, BMW nie posiadało aktualnych badań technicznych i nie było dopuszczone do ruchu. 23-latkowi, mieszkańcowi gminy Brodnica, który złamał sądowe zakazy prowadzenia pojazdów grozi nawet 5 lat za kratkami. Mężczyzna zostanie ukarany również za wykroczenia.