Otwarcie deptaku i nowe gwiazdy w alei

poniedziałek, 21 sierpnia 2023, 09:19

Deptak przy ulicy Kościuszki oficjalnie otwarty. Tradycyjne przecięcie wstęgi połączono z trzecią edycją Alei Gwiazd organizowanej przez Kino Art. Tym razem prawobrzeżna część miasta gościła aż pięć sław: Annę Dereszowską, Katarzyną Bujakiewicz, Majkę Jeżowską, Mikołaja Roznerskiego i Tomasza Ciachorowskiego.

Tegoroczna edycja Alei Gwiazd była bardziej wyjątkowa od pozostałych. Nie wynikało to wyłącznie z liczby zaproszonych gości – w tym roku swoją gwiazdę przy ulicy Wyszyńskiego odsłaniało aż pięciu artystów – ale także skorzystano z okazji i właśnie wtedy oficjalnie otwarto zrewitalizowany deptak przy ulicy Kościuszki. Burmistrz Śremu, Adam Lewandowski, pokusił się o pewną osobistą anegdotę.

Jak wspominał burmistrz Śremu, już wkrótce w podobnym stylu przebudowany zostanie także śremski rynek. Na otwarcie deptaku był zaproszony starosta śremski Zenon Jahns, który mieszka tuż obok zrewitalizowanej ulicy Kościuszki.

Gdy już przebudowany deptak został oficjalnie otwarty, Jakub Tylman, główny organizator Alei Gwiazd na scenę zaprosił pierwszą artystkę, aktorkę telewizyjną i teatralną, Annę Dereszowską. Każda z obecnych tego dnia w Śremie gwiazd najpierw odpowiadała na kilka pytań gospodarza imprezy, a następnie kawałek dalej odsłaniała swoją gwiazdę.

Kolejnym gościem tegorocznej Alei Gwiazd był aktor, Mikołaj Roznerski, szerszej publiczności znany przede wszystkim z wcielania się w postać Marcina w serialu M jak Miłość. Swoją gwiazdę tego dnia odsłaniała także aktorka, Katarzyna Bujakiewicz, którą Jakub Tylman pytał między innymi o to, czemu postanowiła puścić Poznań i przeprowadzić się do Lublina. Tomasz Ciachorowski to kolejny aktor, który tego dnia pojawił się na scenie przy ul. Wyszyńskiego. Śremskiej widowni opowiadał na przykład jak to się stało, że wybrał zawód aktora. Ostatnią sławą tegorocznej Alei Gwiazd była piosenkarka, Majka Jeżowska. Śremianom chętnie opowiadała o tym, jak to się stało, że w pewnym momencie wyjechała do Stanów Zjednoczonych.

Pobyt Majki Jeżowskiej w Śremie nie ograniczył się do krótkiego wywiadu i odsłonięcia gwiazdy. Piosenkarka na koniec wydarzenia miała okazję wystąpić przed śremską publicznością, która mogła usłyszeć wiele znanych jej hitów.