Lifting serwisu miejskiego. Srem.pl w nowym wydaniu

czwartek, 17 sierpnia 2023, 16:23

Portal miejski srem.pl zadebiutował w nowej odsłonie. Serwis został dostosowany do najnowszych trendów i wymogów związanych z dostępnością cyfrową. Koszt modernizacji nie był mały.

Dziś po południu Miejski Portal Informacyjny zadebiutował w nowym wydaniu. Chodzi o witrynę srem.pl należącą do Urzędu Miejskiego w Śremie. Serwis zyskał nowy wygląd po ponad 8 latach.

Nowa wersja portalu srem.pl jest szersza od poprzedniej, na pierwszy rzut oka bardziej przejrzysta i milsza dla oka. Nadal obowiązują cztery główne sekcje – dla mieszkańca, dla turysty, dla inwestora oraz informator. W samej treści serwisu nie doszło do wielkich zmian. Na stronie głównej pierwsze to rzuca się w oczy to główne menu, następnie ikony ze skrótami do najważniejszych usług i informacji. Poniżej znajdują się sekcje z aktualnościami oraz wydarzeniami. Na dole strony znajduje się sekcja z liczbą mieszkańców, datą uzyskania lokacji i powierzchnią gminy. Są też najważniejsze linki, informacje kontaktowe oraz godziny otwarcia urzędu. Można też napisać maila do Burmistrza Śremu.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że funkcjonalność serwisu niemal się nie zmieniła. Serwis zyskał jednak wszelkie elementy niezbędne do prawidłowego korzystania z niego przez osoby z niepełnosprawnościami. Portal miejski spełnia wymogi WCAG 2.1.

Nowy wersja serwisu wraz z przeniesieniem i dostosowaniem archiwalnych treści kosztowała śremski urząd ponad 47 tysięcy złotych brutto. Cała kwota została pokryta dofinansowaniem z PFRON w ramach programu „Dostępny samorząd – granty” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Jak Wam podoba się nowa wersja srem.pl?