Znalazły się pieniądze na realizację projektu Budżetu Obywatelskiego

środa, 16 sierpnia 2023, 10:54

Realizacja Sportowej Areny na terenie Przedszkola Słoneczna Gromada wisiała na włosku. Rynek zweryfikował wycenę przygotowaną przez autora projektu. Brakowało aż 153 tysięcy złotych. Z ostatniego zarządzenia Burmistrza Śremu wynika, że pieniądze udało się znaleźć.

Sportowa Arena na terenie Przedszkola nr 2 „Słoneczna Gromada” to jeden z sześciu zwycięskich projektów w Budżecie Obywatelskim Śremu. Inicjatywa uzyskała poparcie 2317 osób i uzyskała drugi wynik z całym plebiscycie.

Celem społecznej inicjatywy jest odnowienie istniejącego stadionu lekkoatletycznego – bieżni, trybun i środkowego placu. Wartość kosztorysowa robót została oszacowana przez autora projektu na 249 tysięcy złotych. Gmina przeznaczyła na sfinansowanie prac (po przygotowaniu dokumentacji) 239 tysięcy złotych W przetargu wpłynęła tylko jedna oferta opiewająca na kwotę 393 tysięcy złotych. Oznacza to, że do realizacji inwestycji potrzeba dodatkowych 153 tysięcy.

W poprzednim tygodniu Burmistrz Śremu, Adam Lewandowski zdradził w rozmowie z dziennikarzem Telewizji Relax, że brakujące pieniądze się znajdą.

Będziemy realizować ten projekt. Nie ukrywam, że jesteśmy w trakcie negocjacji brakującej kwoty z Samorządem Województwa Wielkopolskiego.

Adam Lewandowski, burmistrz Śremu

Gmina pracuje również nad rozstrzygnięciem przetargu na realizację innego projektu BO – Odlotowego Zakątku Radości przy Przedszkolu Jarzębinka. Wpłynęły dwie oferty, a wyceny nie przekraczają kwot zarezerwowanych w budżecie.