Polska sieć wybuduje w regionie kolejne sklepy

środa, 16 sierpnia 2023, 09:55

Sieć handlowa Dino planuje wybudować sklep w jednej z miejscowości gminy Książ Wielkopolski. To nie koniec jej ekspansji w regionie, ponieważ spółka zakupiła także grunty w Śremie.

Mowa o Dino Polska. Firma należąca do najbogatszego Polaka, Tomasza Biernackiego, planuje zbudować w regionie śremskim kolejne sklepy. Do połowy roku firma otworzyła 116 nowych punktów handlowych. Na koniec czerwca 2023 r. sieć Dino liczyła 2272 sklepy, podczas gdy rok wcześniej obejmowała 1975 marketów – czytamy w komunikacie grupy Dino z początku lipca. Do lidera – portugalskiej grupy Jeronimo Martins Polska – jeszcze daleko, bowiem na koniec 2022 roku firma miała blisko 3,4 tys. sklepów. Jedna to firma z polskim kapitałem buduje i otwiera więcej sklepów niż jej konkurent.

Gdzie powstaną nowe sklepy w regionie?

Nowy sklep wielkopowierzchniowy grupy Dino wkrótce powstanie w Chrząstowie. Na początku sierpnia spółka złożyła w Starostwie Powiatowym w Śremie wniosek o pozwolenie na budowę budynku handlowo-usługowego o kubaturze 3100m3 wraz z niezbędną infrastrukturą – w tym m.in. parkingiem.

Jeśli Starosta Śremski nie będzie miał uwag do wniosku, to sklep powstanie przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 436 z drogą do Dobczyna i Wieszczyczyna. Spółka należąca do najbogatszego Polaka zakupiła grunt o powierzchni niemal 3 tysięcy metrów kwadratowych w kwietniu od Gminy Książ Wielkopolski. Wartość transakcji to 399 tysięcy złotych netto. W sąsiedztwie samorząd sprzedał również 9 działek z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową. Z pozostałych transakcji samorząd uzyskał ponad 450 tysięcy złotych.

Gigant kupuje działki także w Śremie

Pod koniec maja Dino Polska zakupiła grunty w Śremie. Mowa o dwóch parcelach z przeznaczeniem na działalność handlowo-usługową przy ulicy Szkolnej, które na sprzedaż wystawiła Gmina Śrem. Sieć handlowa kupiła dwie działki o powierzchni 3300 m2 za ponad 700 tysięcy złotych netto. W sąsiedztwie do kupienia jest jeszcze działka o powierzchni 1777m2 i wartości wywoławczej 378 tys. złotych.