Goście z Francji zawitali do Książa Wielkopolskiego

niedziela, 13 sierpnia 2023, 14:38

Ponad pięćdziesięcioosobowa delegacja z miejscowości La Guerche-de-Bretagne we Francji zawitała niedawno do Książa Wielkopolskiego. Program ich pobytu jest bardzo bogaty – ostatnio zagraniczni goście mieli okazję zwiedzić nowo wybudowaną salę widowiskowo-sportową i zagrać w boule.

La Guerche de Bretagne to miejscowość w północno-zachodniej Francji, z którą Książ Wielkopolski od trzydziestu lat ma podpisaną umowę o partnerstwie. Pandemia niestety na kilka lat przerwała cykliczne wizyty i rewizyty w obu miastach. Spora, bo ponad pięćdziesięcioosobowa francuska delegacja w ubiegły piątek ponownie zawitała do Książa Wielkopolskiego.

Francuzi z Bretanii korzystają z gościnności mieszkańców gminy Książ i noce spędzają w ich domach. Za dnia zaś pełnymi garściami czerpią z bogatego programu przygotowanego dla nich przez gospodarzy. Francuzi mieli już na przykład okazję zwiedzić salę widowiskowo-sportową i zagrać w niej w boule, czy spędzić czas na dożynkach wiejskich we Włościejewicach. Przed nimi jeszcze chociażby wizyta w European Security Academy we Włościejewkach, czy spływ kajakowy w Gogolewie.